Jak zamawiać?

Jak zamówić album

Zamówienie możesz złożyć pisząc do mnie na maila kontakt@joannaryba.pl. Zanim to jednak zrobisz przeczytaj poniższe wskazówki, co warto przemyśleć zanim do mnie napiszesz 🙂 Z tego artykułu dowiesz się jak zamówić u mnie album.

1.Format zdjęć oraz ich ilość

Najbardziej popularnym formatem zdjęć jest 10x15cm . W albumie mogą się znaleźć również maty na zdjęcia 9×13 cm – oba formaty można wydrukować w większości labów typy Empik Foto. Mogę także przygotować miejsca na zdjęcia 7,5×10 cm – jest to połowa zdjęcia 10×15 cm i można je wydrukować przygotowując wcześniej kolaż. Jeśli interesuje Cię inny format zdjęć to napisz to w wiadomości 🙂 Wymiar zdjęć ma wpływ na wielkość pracy.

Format zdjęć może być także kwadratowy lub mogę przygotować album na zdjęcia z Instaxa.

Napisz również ile zdjęć ma pomieścić.

2. Forma albumu

Form jest bardzo dużo. Każda z nich ma swoje charakterystyczne cechy, które poniżej przedstawię. Podczas wyboru formy warto przemyśleć czy w albumie mają być miejsca tylko do wklejania zdjęć czy mogą być też luźne maty, które wsadzane są do kieszonek.

Album na sprężynie

Jest on spięty metalową sprężyną. Taki album może mieć strony całkiem czyste, częściowo oklejone ozdobnym papierem, albo strony mogą być ozdobione. Mogą być na nich maty, kieszonki i klapki. W tym typie pracy strony muszą być jak najbardziej płaskie, żeby album ładnie się zamykał.

Przykładowe realizacje:

Rustykalny

Morski ślubny

Rustykalny ślubny

Album z grzbietem książkowym

W tym typie grzbiet jest pełny i na nim zamocowane są strony. Ilość kart to zazwyczaj od 4 do 8, przy czym należy pamiętać, że na jednej stronie będzie miejsce na więcej niż jedno zdjęcie (zazwyczaj od 1 do 5). Między stronami będzie niewielka przestrzeń, więc kompozycje na stronach mogą być bardziej przestrzenne.

Przykładowe realizacje:

Ślubny

Dziecięcy dla dziewczynki

Delikatny w brązach

Mały ciemny vintage

Komunijny

Podróżniczy kobiecy

Album harmonijka

To album w formie harmonijki. Podobnie jak w przypadku albumu na sprężynie, strony muszą być raczej płaskie.

3. Kolorystyka, motyw albumu

Jeśli format zdjęć oraz rodzaj został wybrany to pozostało wybranie motywu i kolorystyki.

Pierwszy krok to wybór koloru bazy. Standardowe kolory to biały, czarny i kolor kraft. Jeśli chcesz, aby baza miała inny kolor zaznacz to w wiadomości do mnie.

Napisz w wiadomości jaka kolorystyka byłaby najbardziej odpowiednia oraz czy ma być zawarty jakiś motyw. Nie każda kolorystyka oraz motyw będzie możliwy do zawarcia – jest to uzależnione od dostępności kolekcji oraz grafik.

Możesz ten napisać czy chcesz aby zawarte były jakieś cytaty i napisy oraz czy na albumie ma być jakiś napis (np. Album).

Jeśli masz jakieś specjalne życzenia do albumu albo chcesz coś co nie mieści się w wyżej wymienionych punktach to napisz mi to, a dam znać co da się zrobić 🙂 Daj też znać jeśli któryś z wykonanych przeze mnie albumów szczególnie Ci się podoba – stanie się inspiracją do Twojego.

Wszystkie te informacje napisz w mailu do mnie, a następnie poczekaj na wycenę. Jeśli zaakceptujesz cenę to wtedy poproszę Cię o wpłatę całej kwoty bądź zaliczki i zaproponuję kilka możliwych kolekcji papierów.

Orientacyjne ceny znajdziesz w cenniku.

Jeśli masz jakieś pytania to napisz do mnie kontakt@joannaryba.pl

Warto obejrzeć filmik, w którym opowiadam na co zwrócić uwagę przy zamawia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.